Napísalo sa o ozóne

Ozón - Wikipédia

Ozón je plyn, ktorého molekula sa skladá z troch atómov kyslíka.

Okrem zvyčajných dvojatómových molekúl O2 sa kyslík vyskytuje aj vo forme trojatómovej molekuly ako ozón O3. Za normálnych podmienok je to vysoko reaktívny plyn modrej farby a charakteristického zápachu s mimoriadne silnými oxidačnými účinkami. Pri teplote -112 °C kondenzuje na kvapalný tmavomodrý ozón a pri teplote -193 °C sa tvorí červenofialový pevný ozón.

ozón

Ozón ako najefektívnejšia dezinfekcia pre vodu v záhradnom jazierku

ozón

Ozón je forma kyslíka, ktorý má 3 atómy na molekulu miesto dvoch atómov ktoré má bežný atmosferický kyslík. Rýchlo sa rozpadá a mení sa na bežný kyslík. Bol objavený v roku 1840 Christianom Friedrich Schonbeinom. Je bezpochýb vedecky dokázané, že ozón je najefektívnejší prírodný baktericid a viricid zo všetkých dezinfekčných látok.


Ozón v stomatológii

Väčšina z nás má strach zo zubára. Náš strach súvisí buď zo zlou skúsenosťou z detstva, alebo zo zlým prístupom ošetrujúceho lekára, strachom z vŕtania alebo jednoducho z bolesti. V dnešnej dobe, dobe technologického pokroku, sa dajú mnohé negatívne faktory eliminovať alebo znížiť na minimum pomocou použitia ozónu v stomatológii.

ozón ozón

Liečba ozónom

ozón

Ozónová terapia je vo svete plne využívaná a ako širokospektrálna liečebná metóda je uznávaná od 19. storočia. S masívnym úspechom sa aplikuje pri posilňovaní imunitného systému, má silné antibakteriálne, antivírusové a antimykotické účinky. Pôsobí protizápalovo lokálne i systémovo. Má pozitívny vplyv na poruchy periférneho prekrvenia a hojenie rán.

Koronavírus